Srpski klub Vidovdan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Srpski klub Vidovdan

Forum srpskog i omladinskog kluba Vidovdana
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 "Srbovanje"- Vazno

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Aleksa_bre

Aleksa_bre


Broj poruka : 200
Godina : 42
Location : Линц
Datum upisa : 24.07.2007

"Srbovanje"- Vazno Empty
PočaljiNaslov: "Srbovanje"- Vazno   "Srbovanje"- Vazno Icon_minitimePon Jun 09, 2008 8:26 pm

Ајде да покренемо и ову специфичну тему. Зашто и како србовати? Да ли је само мајица са натписом "Србија" једини и прави начин показивања припадности српскоме народу, мерило вредности и чин патриотизма? Тетоваже,каjшеви, капе са бувљака са натписом "Србија",шајкаче са којима носиоци истих јасно желе да покажу ко су и шта су а да све то на жалост, изгледа јако смешно. Носе све то на себи а одавно су заборавили матерњи језик, ћирилицу, комбинују Немачки и Српски у свакодневном говору. А зашто то ако се осећаш великим Србином? И зашто је уопште битно да цела околина мора да зна да си ти такозвани "велики Србин",а у ствари не стижеш даље од њиховог сажаљења? Штетиш и себи Србији као такав. Бусати се у груди и причати како си део Србије а притом отићи и видетије само једном или двапут годишње и то у новом ауту(нек цркну комшије),кајлом око врата(јер тамо преко се ради брате = има се може се), а када затреба за помоћ на Космету и одратити то анонимно и за своју душу, онда се окреће глава и буде: "Ма шта имам ја са тим, није то моја прича."

Да ли су такозвани "Српски кафићи, дискотеке(!!??)" у Линц-у, Салцбург-у или Беч-у места где треба да излазимо и уз неке Карлеуше и Цеце сачекамо наших пет минута да засвира "она наша", како би полупијани уз три подигнута прста показали колико смо Срби?

Зато: Стави прст на чело и упитај себе,да ли стварно такав Србин/Српкиња желиш да будеш???

Акција за помоћ сестрама и браћи на Космету још увек траје, свака помоћ је неопходна и добродошла. Један излазак мање без "Милета,Митара и Шабана" и није нека жртва!!!


Poslednji put izmenio Aleksa_bre dana Pon Jun 09, 2008 8:35 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa_bre

Aleksa_bre


Broj poruka : 200
Godina : 42
Location : Линц
Datum upisa : 24.07.2007

"Srbovanje"- Vazno Empty
PočaljiNaslov: Re: "Srbovanje"- Vazno   "Srbovanje"- Vazno Icon_minitimePon Jun 09, 2008 8:28 pm

Exclamation Без потребни коментари на ову тему биће ригорозно обрисани, јер ово није тема за зајебанцију Exclamation
Nazad na vrh Ići dole
Sanja_RS

Sanja_RS


Broj poruka : 65
Godina : 35
Location : LuDniCaA
Datum upisa : 21.08.2007

"Srbovanje"- Vazno Empty
PočaljiNaslov: Re: "Srbovanje"- Vazno   "Srbovanje"- Vazno Icon_minitimeUto Jun 10, 2008 5:10 pm

evo jedan komentar od mene, posto me se ticu neke stvari gore navedene...
pa sad dal ce da bude rigorozno obrisan ili ne... nema veze.

evo ja prva priznajem da ubacujem njemacke izraze, kad pricam srpski, al to ne znaci da neznam svoj jezik, samo je vjerovatno neka navika,
jer sam do skoro izbjegavala da pricam tako, al naucila od drustva...
a ja 100% necu da govorim ostalima kako i sta da pricaju, jer to je njihova stvar, najbitnije da ja znam za sebe.... i da mi mozemo da se razumijemo.

a te kao majice, kajsevi itd. sa natpisom srbije...
imam i ja par stvari, al stoje kod mene kuci... ono cisto za moju dusu..
posto ne mislim da je to "srbovanje", jer ko vec ulazi toliko u moju sobu, da gleda sta ja imam na zidovima, stolu.... Basketball


a ja ne bih da kometarisem ostale koji se prave veliki srbi, dao im Bog da budu, pa eto.. a sta ce oni da naprave sa tim, njihova stvar... uostalom neznam sta bih pametno na to i rekla...

i da.. braca i sestre na kosmetu ce dobiti tu donaciju...
...kad sanja dobije prvu platu...
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa_bre

Aleksa_bre


Broj poruka : 200
Godina : 42
Location : Линц
Datum upisa : 24.07.2007

"Srbovanje"- Vazno Empty
PočaljiNaslov: Re: "Srbovanje"- Vazno   "Srbovanje"- Vazno Icon_minitimeUto Jun 10, 2008 10:34 pm

Неће бити обрисано зато што ниси ништа безпотребно написала.

И мени се деси да некад ставим неку немачку реч,у томе није поента,већ у томе да се не навикавамо да мешамо та два језика. Тиме заборављамо ту реч коју смо заменили и просто је ружно тако причати.

Што се тиче ствари, и ја имам такве код куће као и ти, и ти то практикујеш како треба,зато реч и није била о теби. Већ о препознатљивијим типовима које видимо сваки викенд.
Nazad na vrh Ići dole
Sanja_RS

Sanja_RS


Broj poruka : 65
Godina : 35
Location : LuDniCaA
Datum upisa : 21.08.2007

"Srbovanje"- Vazno Empty
PočaljiNaslov: Re: "Srbovanje"- Vazno   "Srbovanje"- Vazno Icon_minitimeUto Jun 10, 2008 10:59 pm

pa nista...
ja reko da prvo krenem od sebe... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa_bre

Aleksa_bre


Broj poruka : 200
Godina : 42
Location : Линц
Datum upisa : 24.07.2007

"Srbovanje"- Vazno Empty
PočaljiNaslov: Re: "Srbovanje"- Vazno   "Srbovanje"- Vazno Icon_minitimeSre Jun 11, 2008 7:35 pm

Тако и треба иначе,али ти немаш разлог за то.

А имаш и оваквих Very Happy

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:QgptOtO7YD2dtM:http://www.deza.ch/pictures/Dossier_WM/serbiamontenegro_fans.jpg

или ово:

http://www.srpskadijaspora.co.yu/images/vesti/zz25012008_1_1.jpg
Nazad na vrh Ići dole
Sanja_RS

Sanja_RS


Broj poruka : 65
Godina : 35
Location : LuDniCaA
Datum upisa : 21.08.2007

"Srbovanje"- Vazno Empty
PočaljiNaslov: Re: "Srbovanje"- Vazno   "Srbovanje"- Vazno Icon_minitimeČet Jun 12, 2008 8:04 pm

ako je ova prva slika sa neke utakmice onda je okejj.... bounce
Nazad na vrh Ići dole
Firer

Firer


Broj poruka : 26
Location : sepulcretum sindicatum
Datum upisa : 01.05.2008

"Srbovanje"- Vazno Empty
PočaljiNaslov: Re: "Srbovanje"- Vazno   "Srbovanje"- Vazno Icon_minitimePet Jun 13, 2008 2:18 pm

Aleksa_bre ::
Тако и треба иначе,али ти немаш разлог за то.

А имаш и оваквих Very Happy

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:QgptOtO7YD2dtM:http://www.deza.ch/pictures/Dossier_WM/serbiamontenegro_fans.jpg

Брате шта је теби?!?Ово је сасвим коректно...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vidovdan-linz.at
Aleksa_bre

Aleksa_bre


Broj poruka : 200
Godina : 42
Location : Линц
Datum upisa : 24.07.2007

"Srbovanje"- Vazno Empty
PočaljiNaslov: Re: "Srbovanje"- Vazno   "Srbovanje"- Vazno Icon_minitimePet Jun 13, 2008 2:20 pm

Па добро онда ће мо и ми сутра да се нашминкамо мало, ићићемо као бејзбол-играчи Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





"Srbovanje"- Vazno Empty
PočaljiNaslov: Re: "Srbovanje"- Vazno   "Srbovanje"- Vazno Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
"Srbovanje"- Vazno
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Voda "Tronosa"

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Srpski klub Vidovdan :: Srbi i Srbija-
Skoči na: