Srpski klub Vidovdan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Srpski klub Vidovdan

Forum srpskog i omladinskog kluba Vidovdana
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 bez reci bez slovaa, zivt je ???

Ići dole 
AutorPoruka
technozi_girl

technozi_girl


Broj poruka : 100
Godina : 37
Location : Linz/Novi-Sad
Datum upisa : 12.04.2008

bez reci bez slovaa, zivt je ??? Empty
PočaljiNaslov: bez reci bez slovaa, zivt je ???   bez reci bez slovaa, zivt je ??? Icon_minitimeUto Jun 24, 2008 9:57 am

Život je ono što nam se dešava dok smo obuzeti drugim planovima."

"Život ima smisla samo kada se doživljava kao tajna koja nema smisla za pojmovni um"

"Nesvestan život nije vredan da bude proživljen. Kada odbacite sve svoje iluzije i postanete svesni sebe i sveta oko vas otkrićete svu lepotu života na Zemlji.

Pitate me hoce li iko, zaljubljen u njenu lepotu tragati da je nadje?...Ponekad se predajemo ljubavniku iz sebicnosti, predajemo se dodirima, jer ne mozemo da budemo sami. Ali onda znamo da to nije ljubav vec Sebicnost!

Ako je to ljubav, slabost, kako da nije uvek svojstvo, jer kad zatvorimo oci, ili sanjamo svest u snu ne postoji. Zasto pojedinci mednju nama , i bez obzira na pol, muskarci ili zene, tragaju za snovima koji jesu java, samo su izgubljeni, zapleteni strunama burnog zivota izgube se i tragaju za stvarnoscu koja je celoviti san. Svako od nas zudi za necim. Nekima je zivotni cilj biti uspesan u poslu , osnovati porodicu i to nazivaju "SRECOM". Sta je to za njih sreca??Ili kad kazu :"Volim je , volim ga, volim te". Ne ti mene lazes, njega nju pa i na kraju sebe!

Lazes me ali ja te ne osudjujem zato sto nisi svestan/svesna znacenja reci, reci koje mi /ili njemu govris.... Sreca?????Necu znati precizno da ti "definisem" tu rec iz mog ugla, ali ipak evo pokusacu. Sreca, jedna rec a toliko puno lica, znacenja, tezine (i reci imaju masu, tezinu.... neke od njih (reci) znaju da te uznesu medju oblake , da se osecas kao da lebdis, osetis neku lakocu, neku vrstu blagodati ili rasterecenja.... dok neke reci znaju da te ukopaju, daju ti osecaj robstva terata.... a to se naziva dusevni bol ili depresija!Vidis evo od jede reci "Sreca " ja sam zalutala u druge krajeve ali opet, ostajem na tom putu. Lutam , gazim nemam odredjeni put ali ne gubim se sa putanje mog zivota! To je veoma vazno , ne postrnuti , ne lutaj budi uvek tu negde....Sreca za mene nije sa obog prolaznog sveta, zivota.Novac danas imas sutra nemas. Ne to nije sreca to je samo neka vrsta olaksice zivota cisto da sklopis kraj sa krajem.Jace vlasti pokusavaju da nas zaraze tim virusom, da zavisimo od novca , jer sto vise zaradjujemo da budemo gladni zelimo vise i vise iako bi tad imali previse za jedan standardan skroman lep zivot.....Ne ja to ne zelim.....Iskreno gadi mi se to ! Ne vuce me

U novcu ne nalazim srecu. A gde onda? Draga kamenja , hmm neke prolazne stavrcice .... Jok ne ostavljaju neke otiske u mom secanju. Svaka osoba drugacije reaguje na poklone ili na te slatke male gestove. Pa zar nije lepese kad ti neko pokloni nesta sitno , sto ne kosta puno nije neka markirana stvar ili neki skup kamen. Nesta sasvim opusteno , normlano ali toliko originalno da bi ti se svidelo. Jedna obicna travka koja ce te podsetiti na lepo vreme, maj prolece, jedan od onih lancica bizuterija obicna ali sto ima nesta sto tebe vuce, neku simbolikui ili neko secanje.Za sitnice se ne treba vezati ali drage stvari treba cuvati. Ipak svako od nas ako dobije nesta od drugog ili ne mora da ga dobije ali ima neka stvar koja ga asocira na neku osobu, pesma, cd, boja, neko mesto drzava grad, kafic, plaza, more, neko ostvro.... Sve ima svoje neko znacenje, secanje a to se zove nesvesno shvatanje okoline oko sebe. Definisemo stvari oko sebe onako kako nam se u tom trenutku cine. Ja barem to tako radim . I kasnije kad vidim na tvu ili neku knjigu neku rec i setim se neke osobe bude mi drago.....

Sve je prolazno ali te sitnice ipak su mi drage.... Spoljasnost coveka se iz dana u dan menja.... Izkomleksiirani ljude danasnjice gde zivimo , gde se krecemo.Evo mi n aprimer ovde u Evropi, ... nalepili su nam svima "Etikete".Da jesu , veruj mi ! I mnogi medju nama ih nesvesno primenjuju.Naidje simpatican decko , devojke ce pomosliti :"Ej pa bas je cakan nije los, " a dok ce neki lik sedeci sa drustvom u kaficu:"Jbte koja riba a sta kazes uuuuuuuuuu".Ja sam izgleda tog deca kog sam videla samo u prolazu vec obelezila, on je obelezio onu devojku tom etiketom.... Dobra/losa, ili ruzan/lep

Mdaj sta mi znamo? STa mi znamo pa da toliko kenjamo?
Naucila sam tj ne lazem.... Ucim da ne koristim te etikete....Jer ja se ipak druzim samo sa lepim ljudima zar ne? hahahhaha
To je rekao jedan moj drug i svidela mi se ta recenica, tako da sam je usvojila, i istina je .... ljude koje gotivim smatram lepim , a pod tom recju lepim dobrocudan/ dobrocudna, oke devojke/momci....A sto se spoljasnjeg izgleda tice..mdaj brate mi smo manekeni, ni oni nam nisu ravni :p hehehehhehehe

Da znaci postoje dve vrste "Etikete" lep/ruzan. A sta im to znaci?Znaci li da lice prekriveno sminkom (pod rec sminkom smatram maskom tj da sakrijem ono "JA" sebe ko sam ja kao osoba ne to sto cu ja staviti maskaru malo rumenila, ja oopet ostajem ja , Veca , nego mislim na ono sto neki rade tri kile sminke, sociva u boji da bi sakrili svoje oci od drugih , nabacili laznu boju.Ipak ja licno volim ljude da gledam u oci.Sta gotivim kod drugih ? Oci jer cini i se da tu mogu da citam ljude!Dobro da se vratim tamo odakle sam pocela

Postoje znaci dve vrste etikete. Znaci li da lice sriveno , oci zamaglene sarenim socivima za oci, lepa zavodljiva devojka, kosa duga sve znaci naj naj kao iz sna neka wow devojka.... ili decko nije vazno na pol da li to tebe ili mene , nega ili nju treba da dovede do ludila?DA ono bude woooooooooow

Moju etiketu ja cepam!
Ne znam kako sam obelezena. Kidam , guzvam bacam u reku.

Ona je danas tako divna, lepa prosto zanosna. Mnogim prolaznicima, momcima pa cak i devojkama bi ukrala pogled u prolazu oduzimala bi im dah i poslednju rec.Devojka iz snova se setala tog dana kroz poznatu ulicu tog grada..... Tako lep osmeh, telo kao izvajano.... Ona je to znala i bila je svesna svoje lepote i sexipilnosti pa je namerno te svoje "adute" jos upadljivije prezentovala drugima.....
Mrak je poceo da pada.Kisa od jednom...........bila je u centru grada.Prelazila je ulicu na poznatoj raskrisnici.Kisa je lila kao iz kabla.
Kosa joj je izgubila onu prefinjenu ravnocu posle peglanja i dodavanaj sjaja za kosu ...... Sminka je pocela polako da gubi izrecito preciznu nacrtanu liniju iznad oka.... Sve je pocelo da se topi...Kooocnice od autaaa su skripile zastrasujucim zvukom . Bilo je klizavo auto koji se priblizavao raskrsnici je razantno jurio ka njojj...Covek koji je upravljao automobilom je nagazio zesce na kocnicu aliiiiii................. Trashhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
Desilo se!
Svud naokolo prosuo se plamen koji je izazvao auto koji je lupio u obliznju banderu i pokupio devojku koja je bilana sred raskrsnice, unistena prlecnom kisom.Isao je uzasnom brzinom u njen pravac.......u roku od nekoliko sekundi ispod lomina metala tog auta nasla se devojka koja je bila na ivici smrti. Tesko povredjena , krvava i tesko ranjena.Sirene vatrogasaca, prve pomoci, policajaca su odjekivali sa drugog kraja grada koji su zurno vozili ka mestu gde se odigrala ta uzasna saobracajna nesreca....Sve se to desilo negdeo ko 22h

Jutro je.Tacno je 7 sati.Na intenzivnoj nezi glavne bolnice u tom gradu:"Posetiocima pristup storog zabranjen. Jutarnje novine objavile su tog jutra potresnu vest:

"Strasna saobracajna nesreca se sinoc dogodila na poznatoj raskrsnici u centru grada.Vozac je ostao na mestu mrtav, devojka koja se nalazila na pesackom prelazu je tesko povredjena.Zivot jo visi o koncu"!

Lezala je 3 meseca u komi!Decko , drustvo niko za to vreme joj nije dosao u posetu. Samo je majka iz dana u dan oplakivala tesko nastradalu devojku. Posle tri meseca je umrla. Jesu, dosli su joj na sahranu lazni drugovi, drugarice, bivsi momci, polozili su sveze uvelo lazno cvece i vence. Otisli su.Brzinom vetra.
Momci su voleli njeno izvajano telo, perfektnu zavoljivu figuru sexipilnost...koristili su je samo da bi u drustvu sa njom prebacivali ostalima kako je on, sa svojim BMW-om uspeo da je osvoji. Ali on je nikkad nije poznavao. Znao bi cak i u snu boju ociju, miris kose, ukus njenih usana ali NJU koje ONA nikad je nije upoznao.Jer je bio debil.Bio je ETIKIRAn.Imao je etiketu zvana EGO ili slepilo.
Mnogi dolaze na ovaj svet zaslepljeni, idu kroz zivot sa povezom preko ociju, i umiru u ne znanju. Sreca nije sa ovoga sveta. Zadovoljstvo u dusi , sloboda, ne zavisnost, pozitivne osobe u mom okruzenju. TO JE MOJA SRECA
A ova prica o "Prelepoj devojci" je samo ukrstenica zivotne igra danasnjice. Da li si je razumeo/razumela ???

On je pisao:" Ako me zaista volis, podari mi slobodu, ali ostani tu , budi uz mene. Potrebna si mi ! Trebas mi " samo nemoj, nemoj molim te da mi stavljas okove na ruke.

Ova poslednja recenica mi se jako svidja!!!!!!!

Mislim da, ako bi mi neko rekao "DEfinisi mi rec LJUBAV" moj odgovori bi bio od prilike " ljubav je prirodna pojava bez programiranja i okova".Ja ne mogu da biram da li cu ga voleti ili necu to se jednstavno desi.Ako nekog volim dacu mu slobodu, ali da je ne zloupotrebi.E tu nastaju problemi danasnjice. Svi bi da budu slobodni a ne znaju sta je to ...... Ne mozes reci hmmm on je stariji valjda je i ozbiljniji mislim da bas neki momci koji i jesu stariji od mene ali su jako hmmmmmmmm primitivni u tom pogledu.Ako sam ja fer budi i ti i to je to Very Happy
Odlucuj srcem a ne onim glasom koji ti se sunja u podsvesti , ili mozgom. Ako budes slusao/slusala srce svoje neces pogresiti.Ljudi grese ,kad misle mozgom kad je ljubav u pitanju .... ljubav nema formulu sifru definiciju tako da bilo koja teorija bice pogresna.LJubav je sloboda ne stavljaj joj okove......

Mnogi bi zeleli da osete pravu ljubav ali oni sami koce....i dalje tvrdim da nemaju pojma o tome. Biti sa nekim ne znaci voleti.
Imati devojku /decka ne znaci biti u ljubavi poverenju itd.... danas svi su u fazonu biit sa neki samo da bi neko rekao wooow
Ako zelim bicu sa nekim , ako ne zelim necu...Ne zelim nekom da tracim vreme, a stime da nista ne osecam prema njemu/njoj....To se naziva sebicnost.
Momci , devojke su sebicni.Zele sebi da udovolje a to sto ce osobu pored sebe samo koristiti par meseci ili godina dok se u njima ne probudi nova faza ega "promene" to nije bitno.
Eto zasto kazem da ljudi ne razumeju sta je sreca, ljubav, sloboda.Kapiras li sad sve ovo sto pisem ?
Ima jedna idndiska poslovica "voli i ne misli na sutra" dalje nema potrebe pricati. Sve je receno

Vetza
Nazad na vrh Ići dole
 
bez reci bez slovaa, zivt je ???
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» slobodne reci, stihovi ....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Srpski klub Vidovdan :: Literatura i knjizevnost-
Skoči na: