Srpski klub Vidovdan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Srpski klub Vidovdan

Forum srpskog i omladinskog kluba Vidovdana
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Humanitarna Organizacija Srbi za Srbe

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Aleksa_bre

Aleksa_bre


Broj poruka : 200
Godina : 42
Location : Линц
Datum upisa : 24.07.2007

Humanitarna Organizacija Srbi za Srbe Empty
PočaljiNaslov: Humanitarna Organizacija Srbi za Srbe   Humanitarna Organizacija Srbi za Srbe Icon_minitimeNed Maj 18, 2008 10:31 pm

Првобитни циљеви наше организације су били помоћ српским породицама са петоро и више деце. У вери да ће нам се придружити милиони Срба и људи добре воље, одлучили смо да ''избришемо'' ограничења и наше амбиције формулишемо са '' помоћ српским породицама са надпросечним бројем деце у овим тешким временима у којима живимо.''

Наши циљеви су да скупљеним финансијама помогнемо породицама да поправе своје куће, да купимо деци књиге и школски прибор, да их нахранимо и обучемо. Такође, један од наших циљева је куповина одређених пољопривредних и индустријскиих материјала који би омогућили старијим члановима породица да у будућем периоду саме наставе да зарађују за егзистенцију њихових породица.

Желимо да нагласимо да ни у једном тренутку рад наше организације неће и не сме бити искоришћен у било чије индивидуалне, политичке или идеолошке потребе и сврхе. Наша вера и љубав према српској деци изричито забрањује било какве даље поделе српског народа. Желимо јединство, веру, слогу што смо у предходних годину и по дана мукотрпним радом и доказали као изводиво.

Од вас, уважених тренутних и будућих чланова наше организације, желимо да својим индивидуалним радом помогнете организацију Срби За Србе. Помоћ може бити изражена у скромним редовним новчаним месечним донацијама, регрутовању нових чланова широм света, константном медијском промоцијом и кампањом, и наравно добровољњим придруживањем и раду при самој организацији. Помоћ нам је итекако потребна на свим пољима саме организације.


Ово је једна веома поштена и хумана организација,и било би лепо да се што више људи прикључи у рад на било који начин.Ја ћу се трудити да овде редовно постављам новости у вези са радом организације.Веб сајт организације се налази на следећој адреси
http://www.srbizasrbe.org/


Poslednji izmenio Aleksa_bre dana Ned Jun 15, 2008 9:45 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa_bre

Aleksa_bre


Broj poruka : 200
Godina : 42
Location : Линц
Datum upisa : 24.07.2007

Humanitarna Organizacija Srbi za Srbe Empty
PočaljiNaslov: Re: Humanitarna Organizacija Srbi za Srbe   Humanitarna Organizacija Srbi za Srbe Icon_minitimeNed Maj 18, 2008 10:32 pm

Амбиције

Хуманитарна организација Срби За Србе жели да испише нови лист у српској историји. Најискреније верујемо у снагу речи наших славних предака када су говорили свом народу ''Слога и вера победити мора.'' Ми желимо да нашим скромним доприносом и радом ујединимо снагу српске дијаспоре и матице која ће бити искоришћена у једном једином правцу – несебичну помоћ српској деци.

Хуманитарна организација Срби За Србе жели да уједини све Србе у дијаспори (према последњим подацима преко 4 милиона) и Србе у матици ради веома битног и племенитог циља за наш српски народ. Желимо, да уз помоћ свих Срба у свету, наше православне браће, племенитих људи свих вера и нација, помогнемо српској деци и српским породицама које живе на самој ивици егзистенције и учинимо њихове животе мало лакшим и лепшим.

Првобитни циљеви наше организације су били помоћ српским породицама са петоро и више деце. У вери да ће нам се придружити милиони Срба и људи добре воље, одлучили смо да ''избришемо'' ограничења и наше амбиције формулишемо са ''помоћ српским породицама са надпросечним бројем деце у овим тешким временима у којима живимо.'' Насупрот храбрости и беспрекорној љубави према својој деци, породице којима желимо да помажемо су осакаћене због дугорочне немаштине и оскудевају чак у најосновнијим средствима, те су на самом рубу егзистенције. Ми као савесни људи желимо да испунимо нашу моралну дужност и помогнемо онима који пате. Поврх свега, ми као Срби хоћемо да подметнемо леђа за своју српску браћу и сестре чија се свакодневница своди на борбу између живота и смрти.
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa_bre

Aleksa_bre


Broj poruka : 200
Godina : 42
Location : Линц
Datum upisa : 24.07.2007

Humanitarna Organizacija Srbi za Srbe Empty
PočaljiNaslov: Re: Humanitarna Organizacija Srbi za Srbe   Humanitarna Organizacija Srbi za Srbe Icon_minitimeNed Maj 18, 2008 10:33 pm

Помоћ би се упутила деци и њиховим породицама на територијама Србије, Републике Српске, Хрватске, Босне и Херцеговине, Црне Горе, Словеније и Републике Македоније. У досадашњем периоду рада наше организације, помоћ српским породицама се огледала у директној финансијској помоћи. Наши циљеви су да скупљеним финансијама помогнемо породицама да поправе своје куће, да купимо деци књиге и школски прибор, да их нахранимо и обучемо. Такође, један од наших циљева је куповина одређених пољопривредних и индустријскиих материјала који би омогућили старијим члановима породица да у будућем периоду саме наставе да зарађују за егзистенцију њихових породица. Зашто да једног дана не доведемо ту децу у посету Штокхолму, Детроиту, Ослу, Мелбурну, Чикагу, и подаримо им наду у лепше сутра. Својим искреним и племенитим радом желимо да вратимо веру у боље сутра за нашу српску децу, где год она тренутно живела.

Желимо да нагласимо да ни у једном тренутку рад наше организације неће и не сме бити искоришћен у било чије индивидуалне, политичке или идеолошке потребе и сврхе. Наша вера и љубав према српској деци изричито забрањује било какве даље поделе српског народа. Желимо јединство, веру, слогу што смо у предходних две године мукотрпним радом и доказали као изводиво.
Nazad na vrh Ići dole
Administrator
Admin
Administrator


Broj poruka : 38
Location : Linc
Datum upisa : 24.07.2007

Humanitarna Organizacija Srbi za Srbe Empty
PočaljiNaslov: Re: Humanitarna Organizacija Srbi za Srbe   Humanitarna Organizacija Srbi za Srbe Icon_minitimeUto Maj 20, 2008 10:50 pm

Brate tesko ide to sa humanitarnom pomoci, eto mi smo prosle godine nesto pokusavali a odziv je bio nikakav.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vidovdan.linz.at
Jeca_KG

Jeca_KG


Broj poruka : 1
Godina : 41
Location : Wels / Linz / Kragujevac
Datum upisa : 21.05.2008

Humanitarna Organizacija Srbi za Srbe Empty
PočaljiNaslov: Re: Humanitarna Organizacija Srbi za Srbe   Humanitarna Organizacija Srbi za Srbe Icon_minitimeSre Maj 21, 2008 2:33 pm

pitanje je zasto ide tesko? sta ste to pokrenuli? i ja sam za, da se nesto pokrene sto ljudima stvarno nesto znaci. nije dosta samo pricati kako je neko jadan ..... trebamo pomoci Idea

(sto sam ja pametna....) aj sad da procitam sta tamo gore uopste pise Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa_bre

Aleksa_bre


Broj poruka : 200
Godina : 42
Location : Линц
Datum upisa : 24.07.2007

Humanitarna Organizacija Srbi za Srbe Empty
PočaljiNaslov: Re: Humanitarna Organizacija Srbi za Srbe   Humanitarna Organizacija Srbi za Srbe Icon_minitimeSre Maj 21, 2008 7:28 pm

Administrator ::
Brate tesko ide to sa humanitarnom pomoci, eto mi smo prosle godine nesto pokusavali a odziv je bio nikakav.

Ја не знам шта то сад има везе са "нама". Нисам ја написао да правимо опет нешто попут оног што је било задњег пута. Ово је написано да бих свако појединачно могао да прочита и сам да уради нешто,свако може сам да уплати на рачун те проверене организације. Е сад...друго је то што ти мислиш.

Што мислиш да тешко иде? Ево ја ћу сад да уплатим и неће тешко да иде. Е то је поента мог размишљања.
Nazad na vrh Ići dole
Aleksa_bre

Aleksa_bre


Broj poruka : 200
Godina : 42
Location : Линц
Datum upisa : 24.07.2007

Humanitarna Organizacija Srbi za Srbe Empty
PočaljiNaslov: Re: Humanitarna Organizacija Srbi za Srbe   Humanitarna Organizacija Srbi za Srbe Icon_minitimeSre Maj 21, 2008 7:34 pm

Jeca_KG ::
pitanje je zasto ide tesko? sta ste to pokrenuli? i ja sam za, da se nesto pokrene sto ljudima stvarno nesto znaci. nije dosta samo pricati kako je neko jadan ..... trebamo pomoci Idea

(sto sam ja pametna....) aj sad da procitam sta tamo gore uopste pise Very Happy

Па једном је било скупљано у клубу кад је била нека манифестација,не могу да се сетим шта је тачно било. И скупили смо неких 30-40 €. Због тога Славко каже да је тешко а пост изнад можеш да видиш о чему ја размишљам. Јесте лепо покренути нешто, али то треба урадити на правом месту и у право време,а треба да се зна и кад је то право време. Али нећу о томе...
Nazad na vrh Ići dole
Firer

Firer


Broj poruka : 26
Location : sepulcretum sindicatum
Datum upisa : 01.05.2008

Humanitarna Organizacija Srbi za Srbe Empty
PočaljiNaslov: Re: Humanitarna Organizacija Srbi za Srbe   Humanitarna Organizacija Srbi za Srbe Icon_minitimeSub Maj 24, 2008 12:12 am

Aleksa_bre ::
Jeca_KG ::
pitanje je zasto ide tesko? sta ste to pokrenuli? i ja sam za, da se nesto pokrene sto ljudima stvarno nesto znaci. nije dosta samo pricati kako je neko jadan ..... trebamo pomoci Idea

(sto sam ja pametna....) aj sad da procitam sta tamo gore uopste pise Very Happy

Па једном је било скупљано у клубу кад је била нека манифестација,не могу да се сетим шта је тачно било. И скупили смо неких 30-40 €. Због тога Славко каже да је тешко а пост изнад можеш да видиш о чему ја размишљам. Јесте лепо покренути нешто, али то треба урадити на правом месту и у право време,а треба да се зна и кад је то право време. Али нећу о томе...


Добро је то на крају још све и испало како је на почетку изгледало.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vidovdan-linz.at
Sponsored content





Humanitarna Organizacija Srbi za Srbe Empty
PočaljiNaslov: Re: Humanitarna Organizacija Srbi za Srbe   Humanitarna Organizacija Srbi za Srbe Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Humanitarna Organizacija Srbi za Srbe
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Srpski klub Vidovdan :: Srbi i Srbija-
Skoči na: