Srpski klub Vidovdan
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Srpski klub Vidovdan

Forum srpskog i omladinskog kluba Vidovdana
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 slobodne reci, stihovi ....

Ići dole 
AutorPoruka
technozi_girl

technozi_girl


Broj poruka : 100
Godina : 37
Location : Linz/Novi-Sad
Datum upisa : 12.04.2008

slobodne reci, stihovi .... Empty
PočaljiNaslov: slobodne reci, stihovi ....   slobodne reci, stihovi .... Icon_minitimeUto Maj 20, 2008 3:28 pm

Ovde mozes da pises svoje misli, o knjigaam koje citas o poznatim likovim aiz tih knjiga ili jednostavno o cemu ti hoces

nista odredjeno pisi sta zelis Very Happy


o

ZIVOTU
LJUBAVI
OBAVEZAMA
PROBLEMIMA
OSOBAMA
Nazad na vrh Ići dole
technozi_girl

technozi_girl


Broj poruka : 100
Godina : 37
Location : Linz/Novi-Sad
Datum upisa : 12.04.2008

slobodne reci, stihovi .... Empty
PočaljiNaslov: Re: slobodne reci, stihovi ....   slobodne reci, stihovi .... Icon_minitimeUto Maj 20, 2008 3:29 pm

Ljubav se oseca o njoj se ne razmislja!!!Voli i budi voljen bez straha da ces biti povredjen/a jer si chovek,ljudsko bice koje je sposobno sve to da podnese i ide dalje..sto te ne ubije ucinice te jacim..ne mozes zaustaviti udarce ali mozes nauciti da ih primas!!!Emocija je potrosna stvar koja se gasi ako je zapostavis i prestanes da je negujes ali uprkos tome ljubav nije iluzija,ljubav nije laz..od tebe zavisi..Mozes voleti i 1000 puta samo ako to zelis zaboravi zabludu da se samo jednom voli i nikad vise!!!Ako ne zelis da osecas onda se pretvori u kamen i bitces zasticen 100% i zivot ce ti biti jedna ravna linija bez padova,bez uspona jednom recju praznina i nista u njemu..jer to zelis?Velika je ljubav onoliko koliko je ti ucinis velikom nista vise,nista manje od toga!!!!Oseti zivot u celini sa svim svojim carima ,dobrim i losim jer to jedini nacin da znas da si 100% ziv!!!
Cinjenica je da je svako od nas bio u sitaciji da oseti losu stranu zivota a smatra da je ne za sluzuje ali nemoj zbog toga odustati i pobeci u tamu.lisiti sebe zivota i prestati da osecas ,nego ustani stisni zube i kreni dalje u nove pobede!!!zato nikad ne odustaj jer svetlo je uvek na kraju tunela...
Nazad na vrh Ići dole
technozi_girl

technozi_girl


Broj poruka : 100
Godina : 37
Location : Linz/Novi-Sad
Datum upisa : 12.04.2008

slobodne reci, stihovi .... Empty
PočaljiNaslov: Re: slobodne reci, stihovi ....   slobodne reci, stihovi .... Icon_minitimeUto Maj 20, 2008 3:30 pm

Jedan jako drag decko mi je govorio , i danas se cujemo cesto.. iako je daleko od mene ali opet tu je ...Danasnja napredna komunikacija hmm mogu da kazem aj liacno sam zadovljna i prezadovljna. Pisem posaljem mu , on mi pise dobijem mail u veoma kratkom vremenu i one drage reci mogu da sacuvam... Da on je govorio : postoji samo jedna nacija, nacija covecanstva
postoji samo jedan jezik, jezik srca
postoji samo jedna religija, religija ljubavi

sta je moj zivot? i koji je smisao mog zivota... pitam se hmm evo u skolici pa cu da pisem sve i svasta sta mi padne na pamet malo da budim nadu i setjanja i tako to hmm ae

raj danas?!

nisu hipici jedini znali da covek ponekad provede citav zivot cekajuci buducnost. Ali prvi su odbili da danas podrede nekom imaginarnom sutra, koje mozda nikada nece doci.

Za njih, raj nije bio egzil u koji pravedni stizu sledeci putokaze i pravila neke religje, par to je mir duse i sloboda da svaki pojedinac bude on osto jeste! a ko je to danas od nas? sve sami glumci .....Ziveti u skladu sa samim sobom i sa drugima? Raj je tamo gde ga sami stvorimo , barem ja tako mislim
za hipike, raj je bio san francisko, ili kako kazu haj eshberi

Svi oni koji su krenuli na put koji su pronosili svoje pobune maglovite snove preko meridijaa, morali su da bar jednom dodju u haj taj jerusalim novog plemena nove vere. da li trebam da postanem hipik? dolaze li tad te cari boja ? hmm ne znam

Detinjstvo i svoju mladost pamtiim kao mnogostruki eho jednog istog pitanja ponovljenog ko zna koliko puta, i na sve moguce nacine:"Kako smes"?cesto bi keva dreknula na mene ( ili cale dok su jos bili zajedno)....ne samo oni nego i drugarice, drustvo, decko .PItali su me cesno gnevito, zacudnjeno, neki mozda na neki svoj skriveni nacin nisam umela jos da razresim taj upitnik .....

Na prvi pogled ljudi koji me ne poznaju rekli bi da sam kako ko neko kaze mila neko drska sebicna... hmm misim zasto da se nekom "uvlacim" kad mi samo njegov/njen pogled govor "mdaj ko si ti" i nravno da delujem onda drsko i sebicno...

Zasto moram na rodjus kod nje... kad je tamo dosadno? Zasto places pitali su me za njim... a dok je bio ziv niste se skoro ni poznavali? Zasto ne kazes kevi da si joj robinja?Zasto ne smem da ofarbam kosu u pink stavim dredove ili da se osisam na celavo istetoviram od glave do pete( oke preterujem ali sustinu ce neki shvatiti)=Zasto moram da se udam , kad sam uverena da brak sluzi samo da unisti ljubav???????
Pitala bi sebe cesto???

Mnogi ce ove reci osuditi i drsko odbrusiti svojim odgovorom:"Pa tebi nesta fali ili nije oke."Hmm da li ste se vi zapitali zasto je potrebno ili da li je potrebno napisati na neki papir "volim te" da li je to dokaz da mi izrazavas ljubav. Tvoja kola , novac stan , da li time izrazavas ljubav, ili mi dokazujes svoju slabost. Da li mislis da ces moci da me osvojis prolaznim stvarima.....

Recices mozda " pa naravno sta si ti ocekivala". Vise se ni ne pitam, ogluvela sam na te reci... Prosto presusila... Ne vredi govoriti , brbljati i dalje tegliti tu tezu , zatvoriti je i ostaviti da se razvija kako vec mora...

"Ako zelis da promenis svoj zivot , pocni od sebe. Promeni sebe kao osobu svoje lose osobine .. gordost itd.. Uspes li u tome primetices da se i okolina menja" Neces uspeti nikad ceo svet da promenis, tako da pokusaj da sebe usrecis time sto ces sebi srediti zivot Smile

ne pokusavaj drugima da ugadjas... neces uspeti...
Neki ce te osudjivati, drugi divite se , ostani na svom putu a tudja misljnja ignorisi ......

Svako od nas ima svoju teoriju sto se tice toga sta je
zivot kako ga proziveti
ljubav, kako je dovesti na povrsinu neko ce reci to je robija, neko ljubav nije za sve nas ,rec "ljubav " tj ne razumemo mi svi isto "ljubav"
ili sloboda sta je za nas sloboda? za nekog putovanja, obilazak sveta dok za durgog jednostavno opustencija lezanje na travi, za treceg meditacija

svi se razlikujemo
i zato i jeste ineresatno u zivotu a i nazalost dolazi do sukoba

Ako zelis njemu/njoj da naneses bol , prvo stavi sebe na mesto njega ili nje pa vidi , kako bi se ti osecao da neko tebi tako nesta uradi ? da li i dalje zelis to da ucinis?

Ko sam ja ? Za neke cudna, mozda i drska , ono sam sta jesam
drzim do svoje reci
kakva sam takva sam kome nije oke molim lepo prati svoj put sa srecom i to je to Smile
Mnogi bi mi cesto prebacivali......kakva bi bila da je zivela u drugacijoj porodici. Da joj tata i mama nisu sve nudili.Igracke, nove cipele, jaknu, letovanje, kurseve itd... Zasto se Ona (ja) tako uobrazila. Svi moji pokloni, za nju Veca bi ostavila u ormaru da skupljaju prasinu... ponekad bi nesta i uzela.
Naravno da sam zahvala za sve to ali zastoo??? meni nikakve vrednosti nece usreciti , markirana odeca, nova jakna... lepo je sve to ali hmmm znas sta mislim?

I opet ona:"Da je nekad stigla nesta da pozeli".Ja sam zelela, i dalje zelimmmmm... ali kako da joj kazem , kad ona to ne razume?

Moj zivot sad za nas je oke, ne zalim se
a i nikad ne govorim sve o sebi... ne moraju drugi da znaju sve o mom zivotu Wink ciljevima, skim sam, moje ciljeve itd...... ovako je mnogo iteresantnije Smile))



i sta je sad?
STa znaci za VAS ziveti?
U cemu je svrha mog , tvojg zivota?
I da li je moguce voleti /biti voljen celu vecnost?
Nazad na vrh Ići dole
technozi_girl

technozi_girl


Broj poruka : 100
Godina : 37
Location : Linz/Novi-Sad
Datum upisa : 12.04.2008

slobodne reci, stihovi .... Empty
PočaljiNaslov: Re: slobodne reci, stihovi ....   slobodne reci, stihovi .... Icon_minitimeČet Maj 29, 2008 10:04 pm

Život je ono što nam se dešava dok smo obuzeti drugim planovima."

"Život ima smisla samo kada se doživljava kao tajna koja nema smisla za pojmovni um"

"Nesvestan život nije vredan da bude proživljen. Kada odbacite sve svoje iluzije i postanete svesni sebe i sveta oko vas otkrićete svu lepotu života na Zemlji."
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





slobodne reci, stihovi .... Empty
PočaljiNaslov: Re: slobodne reci, stihovi ....   slobodne reci, stihovi .... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
slobodne reci, stihovi ....
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» bez reci bez slovaa, zivt je ???
» Vasi stihovi
» Pesme i stihovi iz ne poznatog kutka

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Srpski klub Vidovdan :: Literatura i knjizevnost-
Skoči na: